سفارش تبلیغ
صبا ویژن
درباره وبلاگ
لینک دوستان
ویرایش
پیوندهای روزانه
ابر برچسب ها
لوگوی دوستان
امکانات دیگر

هی دست می‌رود به کمرها یکی یکی/ وقتی کـــه می‌رسند خبـرها یکی یکی/ خــم گشته است قــد پدرها دوتا دوتا/ وقتی که می‌رسند پسرها یکی یکی      

8.

آغاز بکار نهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی با پیام رهبر انقلاب ؛ (1391/03/07)  

 

بسم الله الرحمن الرحیم
گشایش نهمین دوره ی قانونگذاری در جمهوری اسلامی – به خواست خداوند حکیم و قدیر- پیام پرقدرتی است که ملّت ایران، جهان معاصر را با آن مخاطب میسازد و حقایق ماندگاری را در حافظه ی افکار عمومی ملتها ثبت میکند. پیروزیِ عزم ملی بر حجم انبوه دشمنی ها؛ ساختِ استوار و مستحکمِ نظام برخاسته از انقلاب اسلامی؛ نقش یگانه و بی بدیل ایمان و بصیرت در شکل دهی به مسیر زندگی و سرنوشت یک ملت؛ و آنگاه، تصویر راستین از ملتی که برای نخستین بار،‌مردمسالاری اسلامی را نه با زبان، که با مجاهدت دشوار خود به میدان آورده و دع? ?یِ انزوای دین از زندگی اجتماعی را باطل ساخته، از جمله ی این حقائق اثرگذار و ماندگار است.
موفقیِّت ملّت ایران در فرستادن این پیام روشنگر و پرمغز به افکار عمومی جهان، لطف دیگری است از سوی خدای توانا و مهربان که در طول این مسیر پرچالش، همواره یاری و رهنمائی خود را مبذول داشته و هرگز این ملت مؤمن و مجاهد را تنها نگذاشته است. با همه ی وجود، خدای عزّوجلّ را سپاس میگویم و پیشانی سپاس و ستایش بر درگاه عظمت او میسایم.
همچنین واجب میدانم که با دلی سرشار از تکریم و قدرشناسی، به ملّت بزرگ و تاریخسازِ ایران درود فرستم و حضورِ بهنگام آنان را در عرصه ی این آزمو? ? که مانند همیشه، نمایشگر بصیرت و اعتماد به نفس و شناختِ درستِ زمانه بود، سپاس گویم.
و نیز وظیفه ی خویش میدانم که از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات در وزارت کشور و شورای محترم نگهبان و از دستگاههای کمک کننده بویژه رسانه ی ملّی و مأموران نظم و امنیت و جریانها و شخصیتهای دینی و سیاسی که هر یک به سهم خود در برپائی این حماسه ی همگانی نقش آفریدند، قدردانی و تشکر کنم.
همچنین لازم است از عموم نمایندگان مجلس هشتم و رئیس و هیئت رئیسه محترم آن، بخاطر خدماتی که در دوره ی مسئولیت خویش بر آن توفیق یافتند، صمیمانه تشکر کنم.
اکنون در طلیعه ی مجلس نهم، اصلی ترین توصیه ی این جانب به نمایندگان محترم آن است که در جایگاه خطیری که با رأی مردم به دست آورده اند، تنها به مسئولیت الهی و اَدای وظیفه ی سنگین نمایندگی از ملّت بیندیشند و انگیزه ها و حُب و بُغض های شخصی و گروهی و طائفی و محلی را در قانونگذاری که مهمترین وظیفه ی مجلس شورای اسلامی است و نیز در نظارت بر اجرای قانون و البته نیز در موضعگیریهائی که فضای کشور را تحت تأثیر قرار می دهد، دخالت ندهند. در صدر این همه،‌قانون قرار دارد. قانون باید کارآمد، روزآمد، شفاف، معطوف به نیازهای عمومی و تأمین کننده ی منافع ملی باشد. در دهه ی پیشرفت و عدالت، همه ی قوانین باید به تحقق این دو شاخص عمومی کمک کند و با نگاه بلندمدت، گستره ئی هر چه طولانی تر و پهناورتر داشته باشد. اولویتهای کشور باید احصاء شود و جایگاه شایسته را در اهتمام به قانونگذاری بیابد.
مجلس شورای اسلامی یک رکن اساسی کشور و نظام اسلامی است؛ همه ی آنچه در نظام اسلامی برجسته و شاخص است باید در مجلس تبلوُر و انعکاس یابد؛ ایمان، شجاعت، پیشگامی، ایستادگی بر مبانی نظام، ایستادگی در برابر دشمنان، روزآمدی و نوآوری، وحدت و انسجام ملی، کار و تلاش فداکارانه، به میدان آوردن همه ی ظرفیت فردی و جمعی، نشانه هائی است که میتوان یک مجلس موفق را با آن شناسائی کرد.
همکاری حقیقی و صمیمی با قوای دیگر و پرهیز از چالشهای ناموجّه نیز یک شاخص مهم دیگر و دارای سهمی تعیین کننده در اتحاد ملّی است، که دلسوزان کشور همواره بر آن پای فشرده و منافع عمومی و وجاهت چهره ی ملّت ایران در چشم جهانیان را در گرو آن دانسته اند. این توصیه عیناً به دیگر قوای کشور و همه ی اشخاص و نهادهای مسئول نیز متوجه است. همه باید قانون را فصل الخطاب بدانند.
این جانب در دوره های گذشته ی مجلس توصیه هائی را به عرض نمایندگان محترم رسانده و ادای وظیفه ی الهی را که مسئولیت آنان در این دنیای زودگذر و در پیشگاه عدل بی اغماض خداوند در نشأه ی آخرت اس? ?، یادآور شده ام. اینک نیز شما نمایندگان محترم را به آن عرایض مخلصانه ارجاع میدهم.
در پایان با سلام و تحیات بر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و دیگر پیامبران و بر امامان معصوم علیهم السلام و بر حضرت ولی الله اعظم روحی فداه، و نیز با درود بر ارواح طیبه ی شهیدان و روح مطهر امام شهیدان، سخن را به انجام میرسانم و توفیق و هدایت و یاری خداوند را برای همه ی شما مسألت می کنم.
                                                                                                                    والسلام علیکم و رحمه الله
                                                                                                                       سیدعلی خامنه ای
 


      

گاهی مسیر جاده به بن بست می رود / گاهی تمام حادثه از دست می رود - گاهی همان کسی که دم از عقل می زند / در راه هوشیاری خود مست می رود - گاهی غریقه ای که به سختی به دل نشست / وقتی قلب خون شده بشکست،می رود - اول اگرچه با سخن از عشق آمده / آخر خلاف آنچه که که گفته است می رود - بیراهه ها به مقصد خود ساده می رسند / اما مسیر جاده به بن بست می رود

 

 


      

با یاد نگاهت باز، من می شکنم آرام/ در چشم سیاهت باز، من می شکنم آرام - من ابر بهارانم ،پر گریه ی بارانم / بر صورت ماهت باز،من می شکنم آرام - وقتی که تو غمگینی،هر چند نمی بینی /بر شیشه آهت باز،من می شکنم آرام - تا صبح تو برخیزی،صد شور برانگیزی / بر پلک پگاهت باز،من می شکنم آرام      


      


      

امام باقر (ع): وقتی دو مومن هنگام دیدار هم دست بدهند خداوند دست(رحمت) خود را در آن میان وارد سازد و با آن که در محبت گرم تر است دست دهد(و او را از رحمت بیشتری برخوردار کند)


      

فردا شب آرزوهاست..... لیله الرغائب......
حیفه که بگذره و تو دست خالی بمونی.....
التماس دعا . . .
      

 

چگونه از تو بگویم برای این همه کور!؟

 

همیشه از تو نوشتن برای من سخت است

 

که حس و حال صمیمانه داشتن سخت است

 

                           چگونه از تو بگویم برای این همه کور!؟

 

                           چقدر این همه دیدن برای من سخت است

 

خرابه ی دل من را کسی نخواهد ساخت

 

که بر خرابه ی دل خانه ساختن سخت است

 

                           به هیچ قانعم از مهر دوستان هرچند

 

                           به هیچ این همه سرمایه باختن سخت است

 

نقابدار خودی را چگونه بشناسم

 

در این زمانه که خود را شناختن سخت است

 

                           قبول کن دل بیچاره ام ، که می گوید

 

                           که پشت پا به زمین و زمان زدن سخت است

 

برای پیچک احساس بی خزان سهیل

 

همیشه گشتن و هرگز نیافتن سخت است

 

                           عزیز من همه جا آسمان همین رنگ است

 

                           بیا اگر چه برای تو آمدن سخت است

 

شاعر :؟

 


      
<      1   2   3      پیامهای عمومی ارسال شده


+ با سلام خدمت دوستان به آقای محمد عابدینی برای فوت دایی گرامیش تسلیت عرض می کنم


+ سلام تولد شما مبارک